(ВИДЕО) СДСМ повика на голем сенароден протест за оставка на владата

„Секоја генерација има своја борба, своја битка. Дојде време за надпартиска битка за државата да се врати во рацете на граѓаните, тие да одлучуваат за својата иднина“ рече меѓу другото на денешната прес конференција Бетиан Китев од ОО на СДСМ Кавадарци и ги повика граѓаните да се приклучеле на големиот народен надпартиски собир во Скопје каде ќе се побара оставка од владата.

 

Тој обвини дека деновиве власта во Кавадарци вршела жестоки притисоци врз вработените во јавната администрација и врз сопственици на приватни компании.

 

 Share

Додади коментар