Повреден возач на електричен тротинет
Синоќа  во 20.50 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека  на ул.„Блажо Алексов“ во

Црвен Крст Кавадарци додели јубилејни признанија
По повод 14 јуни Светски ден на крводарителството, во организација на  Општинска организација на Црвен Крс