(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ со повик до пратеникот Китев за дебата околу законот за јазици

 

Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Јованчев денеска на прес конференција го повика пратеникот Бетиане Китев на дебата, за како што рече, да ги спротивстават аргументите околу законот за јазици. Побара објаснување од Китев зошто децата на кавадарчани ќе учат албански јазик.

 

 

 Share

Додади коментар