Kавадарчанец нападнал полициски службеник
11-06-2024 РЕГИОН

Вчера  во 16.30 часот во Криволак, полициски службеници од ОВР Неготино голишиле од слобода И.Б.(23) од Кавадарци, со привремено живеалиште во Криволак,затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија,по што се обидел со дрвен и остар предмет да нападне полициски службеници кои  извршувале службени дејствија.

 

За настанот бил известен јавен обвинител и поцелосно документирање на случајот против него ќе бид поднесена соодветна пријава.

 Share

Додади коментар