(ВИДЕО) Одличен настап на кавадаречките каратисти на меѓународен турнир
10-04-2017 СПОРТ

 

Кавадаречките каратисти учествуваа на меѓународниот карате турнир „Гази Баба опен 2017“. Учествуваа 56 клуба од 6 земји со над 650 натпреварувачи.

 Share

Додади коментар