(ВИДЕО) Започна кавадаречката културна есен
23-10-2018 КУЛТУРА

 

 

Од синоќа па во наредните денови кавадарчани, љубители на културните случувања ќе имаат можност за вистинско уживање.

Предвидени се бројни настани.

 

Синоќа на отворањето се одржа блуз концерт на „Иги мен трио“, а беше отворена и изложба на дела од радовишката ликовна колонија.

 

М.В

 Share

Додади коментар