„Тиквеш 2014“ ја совлада „Црвена ѕвезда“, ГРК Тиквеш стигна до втора победа
19-10-2015 СПОРТ

ФУДБАЛ:       По неочекуваното реми на домашен терен против екипата на Превалец, фудбалерите на Тиквеш 2014 успешно одговорија на императивот победа, и тоа на доста убедлив начин, славејќи гостинска победа од 1-3 над тимот на Црвена Ѕвезда.

 

 

 

РАКОМЕТ:     На крилјата на одличниот голмански двоец Велков - Петров и незадржливите Велков и Окардов во нападот, ракометарите на градскиот ракометен клуб Тиквеш стигнаа и до втората победа во серија, и тоа над третопласираниот тим на Струга со 31-24.

Во наредното коло кое е на програмата следниот викенд, ГРК Тиквеш му гостува на тимот на Текстилец.Share

Додади коментар