Тешка сообраќајка кај Дрекслмајер - загина 28 годишно момче

28 годишно момче го загуби животот во тешка сообраќајна несреќа што вечерва се случи во близина на фабриката „Дрекслмајер“ во Кавадарци, потврдија од полицијата. 

 

Според првичните информации дошло до судир меѓу автомобил и трактор, а животот го загубил возачот на тракторот.

 

Во моментов се врши увид на местото на несреќата. 

 

А.ДShare

Додади коментар