Од билтенот на МВР: Физички напад во Кавадарци и Неготино
27-03-2024 РЕГИОН

Од СВР Велес информираат за физички напади во Кавадарци и Неготино. Имено, вчера во ОВР Неготино, А.Д.(42) од Гевгелија пријавила дека  на работното место во пекара во Неготино била физички нападната од Р.М. и две женски лица Е.М. и Н.М.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

 

Вчера во 13.40 часот во ОВР Кавадарци, И.Л.(27) од Кавадарци пријавил дека во парк во Кавадарци бил физички нападнат од Д.С. од Кавадарци. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Исто така полицијата го расчистува и случајот пријавен вчера во  во 15.15 часот во ОВР Кавадарци.  Г.Т.(52) од Кавадарци пријавил дека во близина на училиште во Кавадарци, неговиот малолетен син бил физички нападнат од машко лице.

 Share

Додади коментар