Неготинец се обидел да бакне продавачка и завршил во полиција

74 годишен неготинец деновиве се обидел да бакне продавачка во салон за мебел во Неготино.

 Дека ваков случај имало во Неготино потврди Анита Стојковска, портпарол во СВР Велес.

 -Околу 15.30 часот 74 годишниот неготинец влегол во салонот за мебел во Неготино и се обидел да ја бакне вработената. Таа се оттргнала од него и повикала помош. По пријавување на настанот лицето било приведено во просториите на полициската станица во Неготино и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок-рече денес Стојковска.

С.ДShare

Додади коментар