Започна „Кавадаречка културна есен 2013“
11-10-2013 КУЛТУРА

Синоќа во Кавадарци свечено беше отворена деветата по ред „Кавадаречка културна есен“. Во Домот на културата целовечерен концерт имаше најдобрата кавадаречка рок група „Смоук шејкерс“ со нивните гости, пријатели и соработници, а публиката проследи и рецитал на Софија Златанова на виола и Михо Куроива одТокио-Јапинија на пиано.

 

Пред присутните се обратија градоначалникот Александар Панов и директорот на домот на културата, Владимир Темков кои упатија покана до кавадрчани по напорната работа на лозовите насади сега да се опуштат и да уживаат со настаните од културата кои во наредниот период ќе ги има секодневно.

А.ДShare

Додади коментар