(ВИДЕО) „Стујардеси“- нова премиера на кавадаречкиот театар
30-03-2017 КУЛТУРА

 

 

Претставата „Стујардеси“ на кавадаречкиот театар утревечер со почеток од 20 часот ќе ја доживее својата премиера. Истата е во режија на Диме Коцевски.

 

Тој говори за премиерата и за екипата која ќе ја реализира оваа претстава.

М.В

 

 

 

 

 

 

 

 Share

Додади коментар