Од попладне значителчна промена на времето

Денес доцна попладне и во текот на ноќта ќе има пообилни врнежи (локално над 30л/м2). На места ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утре ќе дува засилен северен ветер кој ќе предизвика значително опаѓање на температурата. 

 

Утре ќе се задржи променливо облачно и свежо, претпладне со врнежи од дожд, кои на југоистокот ќе бидат пообилни. Ќе дува засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието.

 

Температурата ќе достигне до 19 степени.Додади коментар