КОШАРКА: Утре Македонија игра со селекцијата на Унгарија
06-09-2016 СПОРТ

 Македонската кошаркарска репрезентација во Кавадарци се подготвуваше за претстојниот дуел со Унгарија кој се игра вечерва. По воведната победа на домашен терен следуваше убедлив пораз на гостувањето во Англија.Тој пораз за нас беше дупла загуба. Не го загубивме само натпреварот туку и Дамјан Стојановски за кого овој квалификационен циклус е завршен. Колку загубата на еден квалитетен поединец како што е Дамјан влијае на атмосферата во тимот го прашавме Аце Костовски:

 

Колку отсуството на неговиот брат ке биде мотив да постигнува уште повеке поени , и за себе и за него , го запрашавме капитенот Војдан Стојановски:

 

 

За натпреварот со Англија и повредата на Дамјан Стојановски свое видување имаше и селекторот Драган Раца. Неговата изјава погледнете ја во видеото:

 Share

Додади коментар