Кавадарчанец ја обљубил 12 годишната ќерка

Во  повеќе наврати М.А од Кавадарци ја обљубил својата 12 годишна ќерка. Овој гнасен чин во полиција го пријавила неговата сопруга и мајка на девојчето, 38 годишната  Џ.А

 

„Пријавениот во изминативе месеци повеќе пати, а ноќта помеѓу 29 и 30 М.А со употреба на сила и закана со нож во семејната куќа повторно ја обљубил нивната ќерка“ информираат од МВР.

 

Полицијата работи на расчистување на овој случај.

 

А.ДShare

Додади коментар