Kавадарчанец нападнал полициски службеник
Вчера  во 16.30 часот во Криволак, полициски службеници од ОВР Неготино голишиле од слобода И.Б.(23) од Кавадарц

Апел: Да бидеме внимателни да не дојде до пожар на отворено !
 Надлежните субјекти за превенција и  заштита  од пожари на  отворен простор  упатуваат  апел